FeeL ThE PoweR

We Live One Life
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share
 

 Vicoteka

Go down 
AuthorMessage
Undying
General-pukovnik
General-pukovnik
Undying

Number of posts : 149
Localisation : In the centre of the World
Registration date : 2007-07-09

Vicoteka Empty
PostSubject: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeThu Jul 12, 2007 6:04 am

Pisete po nekoj vic........

-Si bile dva margarina u pustina i se stopile...... lol! lol! lol!
Back to top Go down
View user profile http://theone.forumotion.com
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeThu Jul 12, 2007 7:17 am

Kako se zove najpoznatiji Japanski dirigent?

- Jakomai!
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeFri Jul 13, 2007 4:56 am

Една девојка-тинејџерка и било страв како ке биде кога првпат ке има
менструација. Затоа, мајка и и рекла кога ке и дојде да го викне првиот
полицаец кој ке го сретне. И еден ден девојката се шетала и кога
осетила дека и доага, викнала еден полицаец и кога тој ја прашал што
сака, таа се соблекла пред него. Полицаецот гледал, и после некое време
и рекол:
-Дете, колку што јас се разбирам во медицина, на тебе ти е пресечен пенисот сосе јајцата.Very Happy Very Happy
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeFri Jul 13, 2007 4:57 am

Отишла девојка кај некој современ поп за да се исповеда. Му се
исповедала на попот дека фатила дечко. Попот имал комјутер па пресметал
дека треба да пости два дена и гревот ке и биде простен. По една недела
девојката пак се вратила на исповед. Му се исповедала на попот дека
дечкото ја бакнал еднаш. Попот повторно пресметал на компјутерот дека
треба пости пет дена. После неколку недели ете ја девојката повторно
дошла кај попот на исповед, и му рекла: Попе дечкото ми го стави до
пола.Попот почнал да пресметува,и изнервиран после двочасовно
пресметување и рекол на девојката: Девојко ке мора да одиш да ти го
стави цел оти компјутеров мој не рачуна дропки.
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeFri Jul 13, 2007 4:57 am

Некој човек имал шест деца и се гордеел со тоа свое достигнување. Толку
се гордеел, што жена си ја викал Мајка на шест и покрај нејзиното
негодување. Еден ден додека биле на гости, а на мажот му досадило и
сакал да си оди дома, овој викнал да ја праша жената:
- Мајко на шест, ќе си одиме дома?
Жената изнервирана од нејзиното ново име викнала назад:
- Се уште не, Татко на четири!Very Happy
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeFri Jul 13, 2007 4:58 am

Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа следниот ден истиот човек, порачува повторно две дупли вотки и објаснува:
- Испадна дека и помладиот брат ми бил педер.
Третиот ден, човеков повторно влегува во истиот кафич и пак го порачува истото. На шанкерот не му се верува, па прашува:
- Добро бе, нема ли никој во твојата фамилија што сака жени!?
- Има... жена ми.
Back to top Go down
View user profile

General foruma
General foruma


Number of posts : 239
Age : 26
Localisation : In The Middle Of Nowhere
Registration date : 2007-07-09

Vicoteka Empty
PostSubject: ZombieGirl   Vicoteka Icon_minitimeFri Jul 13, 2007 8:26 am

yo man yo man yo man yo man

Vicovite sa ti ZAKON
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeSat Jul 14, 2007 11:18 am

pa morat da bidat ZAKON yo man yo man
Back to top Go down
View user profile
GiRL
Vodnik
Vodnik
GiRL

Number of posts : 226
Age : 28
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeThu Jul 19, 2007 9:12 am

Razgovaraat dve deca : - Koga ke posakm da go nalutam dedo mi, mu podaruvam cesel.-Kakva vrska ima tuka ceselot ? - Ima, ima...dedo mi e kelav !

_________________
GooD GiRL GoNe BaD
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeThu Jul 19, 2007 4:49 pm

Jednom davno ivio jedan mladić, zaljubio se, te je pitao djevojku:
- "Hoće li se udati za mene?"
Djevojka je odgovorila:
- "Ne!"

I tako je mladić ivio sretno do kraja ivota, iao u lov, iao u ribolov, igrao golf, gledao nogomet i pio pivu kad god je poelio...
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeSat Oct 13, 2007 10:01 am

Наставничката во прво одделение на првиот час по математика ги прашува децата:
- Деца пред да почнеме да ги учиме бројките, да ве прашам дали некој од вас знае да брои?
- Јас знам наставничке! - вели Трпе.
- Браво, епа ајде да те слушнеме.
- Еден, два, три, четири, пет, шест, седум, осум, девет, десет, џандар, дама, крал.
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeMon Oct 15, 2007 6:15 am

Учителката ги прашува децата како доаѓаат бебињата на свет.
- Штркот ги носи учителке. - рекло едно дете.
- Не, не, таткото и мајката прво треба да се бацуваат па после доаѓа детето на свет.- рекло друго дете.
Тогаш малиот Трпе дига два прста:
- Учителке, а може ли ние што сме дупеле да излеземе надвор, да не слушаме вакви глупости! Very Happy Very Happy
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeMon Oct 22, 2007 12:32 pm

Младиот принц решил да се жени и дал оглас во весник дека бара принцеза.
Но, никој не се јавил на огласот и така принцот си живеел среќно до крајот на животот.
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeMon Oct 22, 2007 12:32 pm

Разговараат две плавуши:
- Цуцо, како помина на тестот за интелигенција?
- Ма, ќути, среќа беше негативен.
Back to top Go down
View user profile
*Love^Spirit*
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
*Love^Spirit*

Number of posts : 192
Age : 29
Registration date : 2007-07-10

Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitimeSat Oct 27, 2007 6:51 am

Се сменило сметањето на времето од летно во зимско. Го сретнале Трпе во град од некоја телевизија и го прашале:
- Господине Трпе, дали вие имате проблеми со новото сметање на времето?
- Па секако дека имам, пред тоа ми се дигаше во автобус, а сега ми се дига додека спијам! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
Vicoteka Empty
PostSubject: Re: Vicoteka   Vicoteka Icon_minitime

Back to top Go down
 
Vicoteka
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
FeeL ThE PoweR :: -
Jump to: